Lär dig göra en helande massage tillsammans med änglarna och eteriska oljor. Denna massage används på SPA och på denna kurshelg lär du dig en massage för hemmabruk.
Innan du går kursen får du en fyra veckors distanskurs i änglamassage som introduktion, när du betalat in anmälningsavgiften, 600 kr.
Unna dig en helg med mycket helande och skön massage.
Massagen frigör kroppens eget energiflöde och tar effektivt bort spänningar i muskler och stress. Eftersom Änglamassage inte är en muskelmassage utan en massage som förljer kroppens energiflöden, behöver du inga förkunskaper utan kan lära dig änglamassagen med de övningar du får innan kursen och en helgkurs. Alla kan lära sig!
Kursen lär dig att kanalisera och samarbeta med änglarnas helande energier. Efter kursen kan du vara med i en mailinglista där vi utbyter tankar och erfarenheter.
Lördag kl. 9.00 – 18.00 – Om örter, att blanda eteriska oljor, tillpersonlig massageolja, badolja eller hudsalva.Massage och helande änglameditationer Söndag 9.00 – 17.00 Massage och änglameditationer
På kursen lär du dig att ge en helkroppsmassage, delmassage med axlar och rygg och att blanda personliga massageoljor med eteriska oljor.
Du får diplom efter kursen och kan behandla andra, delta i uppföljningsträffar i Karlstad, och en utförlig kursbok med bilder på alla massagerörelser. Du får en helkroppsmassage.
3500 kr. inkl boende två nätter, frukost och lunch, allt kursmaterial, sex manualer med bilder på massagepositionerna och änglameditationer, bok inkl. massageolja i en liten flaska, lunch och diplom i Änglamassage. Om du inte övernattar blir kurspriset 3200 kr inkl. lunch
Tag med egen handduk, lakan att ha under den du masserar och anteckningsbok.Boende: Boende kan ordnas gratis i min kurslokal Jag kan också hämta dig vid buss- eller tågstationen, om kursen hålls i Karlstad. Jag kan också komma till din ort och hålla änglamassagekurs, både vardagar och helger ifall du har minst 6 deltagare